MENU
Jesteś tutaj: Psychologia

10:13, dnia 11 lipiec 2022r.
Kategoria:Psychologia
65
0

Co dalej po Zdradzie?

Oboje partnerzy muszą wypracować wzajemne zaufanie i pewność siebie. Wszyscy chcemy czuć się wyjątkowo. Świadomość niewierności kogoś, kogo kochamy, jest bardzo destrukcyjna. Nie jest to coś, o czym myślimy, dopóki nie ma kryzysu.

Uprawianie seksu to przyjemność. Fascynujące jest zakochanie się w kimś, kogo dopiero co się poznało. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że to zachowanie może również spowodować nieodwracalne szkody w naszym życiu. Istnieje wiele rodzajów zdrady. Jedno co łączy wszystkie definicje zdrady to celowe podważanie lub odmawianie zaufania przez naszego partnera. Powoduje to cierpienie i poczucie straty.

Każda osoba jest odpowiedzialna za swoją własną zdradę. Kobiety podkreślają emocjonalne aspekty romansu. Najczęstszym powodem, dla którego kobieta zdradza mężczyznę jest brak realizacji emocjonalnej, brak ciepła i brak słuchania. Poszukiwanie kobiety, która jest skłonna słuchać i poświęcić czas na zrozumienie kobiety może być początkiem romansu.

Niewierność mężczyzn może być spowodowana częstymi kłótniami lub chęcią spełnienia fantazji seksualnych. Może im również brakować poczucia własnej wartości i rutyny. Mężczyzna jest postrzegany jako zdobywca. Mężczyźni lubią wyzwania. Dreszczyk emocji związany z pościgiem i zdobywaniem kobiet może być przyjemnością.

Dla niektórych niewierność jest sposobem na ucieczkę od problemów. Inni postrzegają ją jako sposób na zdobycie nowych doświadczeń.

Ucieczka od swoich problemów

Zdrada może być ucieczką od trudności, dla innych zaś sposobem na zdobycie nowych doświadczeń. Ktoś inny może kierować się ciekawością, aby zdradzać innych. Zdrada może przynieść wielki ból. Może powodować wielkie cierpienie dla osoby zdradzonej. Po takim doświadczeniu ich poczucie bezpieczeństwa zostaje zachwiane. Poczucie niesprawiedliwości i winy są często odczuwane przez ofiarę. Złość, gniew i nienawiść to niektóre z negatywnych emocji, które towarzyszą zdradzie.

Osoba zdradzona zaczyna się zastanawiać, co zrobiła źle. Może była zbyt bierna lub nie poświęcała partnerowi wystarczająco dużo czasu? Skrajne przypadki mogą doprowadzić do depresji u zdradzonej osoby.

Zdrada może wywołać uczucie gniewu, złości i zranienia. Warto skorzystać ze wskazówek profesjonalnego psychoterapeuty, jeśli zależy nam na uratowaniu związku.

Negatywne rezultaty można osiągnąć poprzez wzajemne oskarżanie się przy pomocy emocji. Pozytywne rezultaty można osiągnąć jedynie poprzez dyskusję opartą na faktach.Plac manewrowy 15:55, dnia 20 czerwiec 2022r.
Dlaczego filtr DPF się zapycha? 15:55, dnia 20 lipiec 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*