MENU
Jesteś tutaj: Motoryzacja Plac manewrowy

Plac manewrowy

15:55, dnia 20 czerwiec 2022r.
Kategoria:Motoryzacja
208
0

Plac manewrowy

Manewrowanie jest istotną częścią zarówno egzaminu na prawo jazdy, jak i kursu. Wiele osób znajduje się na placu egzaminacyjnym z powodu stresu. Aby móc jeździć po mieście, trzeba wykonać szereg zadań, które są częścią egzaminu na prawo jazdy kategorii A.

Co nas czeka na egzaminie na prawo jazdy kategorii A?

Najpierw zostaniemy poproszeni o sprawdzenie, czy nasz pojazd jest bezpieczny i gotowy do jazdy. Z listy pytań zostaną nam zadane 2 pytania. Pytania te dotyczą:

  • Sprawdzenia poziomu oleju w silniku/płynu hamulcowego
  • Działanie:
    • sygnału dźwiękowego
    • kierunkowskazów
  • Sprawdzenie działania i stanu świateł postojowych/światła mijania/światła drogowe/światła stop.
  • Po prawidłowym wykonaniu powyższych czynności należy sprawdzić stan łańcucha. Następnie zdejmij pojazd z podstawki i przesuń go o 5 m bez użycia silnika. Na koniec umieść go z powrotem na stojaku. Po wykonaniu tych zadań przygotuj się do jazdy, zakładając kask i pas z literą L.

Strefa manewrowa - kolejne zadanie.

Po sprawdzeniu stanu technicznego czeka nas trudniejsze zadanie: ruszanie pod górę po pochyłości z miejsca stojącego, tak jak na egzaminie na prawo jazdy kat. A. Jeśli Twój motocykl lub silnik poruszy się do tyłu o więcej niż 20 cm, zostaniesz zdyskwalifikowany. Kolejnym etapem jest jazda po ósemce i slalom. Pomiędzy pięcioma pachołkami będziesz musiał przejechać dwa razy. Musisz pokonać zakręty ósemki bez podpierania się nogami, nie uderzając w pachołki ani na nie nie najeżdżając. Egzaminatorzy będą również obserwować, czy jesteś w stanie skręcać.

Jak przygotować się do egzaminu na prawo jazdy kategorii A 

Każda osoba przeżywa stres, przystępując do egzaminu na prawo jazdy dowolnej kategorii. Ważne jest, aby nie stresować się i zrelaksować przed egzaminem. Dzień przed egzaminem należy być dobrze wypoczętym. Najlepiej jest umówić się z instruktorem na ostatnią godzinę jazdy przed egzaminem. Wszystkim przystępującym do egzaminu  kat A życzymy powodzenia.

Prawnik od nieruchomości Tychy 18:54, dnia 07 czerwiec 2022r.
10:13, dnia 11 lipiec 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*