MENU
Jesteś tutaj: Logistyka Ubezpieczenie w logistyce-czy jest ważne?

Ubezpieczenie w logistyce-czy jest ważne?

15:51, dnia 09 kwiecień 2022r.
Kategoria:Logistyka
501
0

Logistyka ubezpieczenie OC DMTUbezpieczenie logistyczne. Jest ważniejsze niż Ci się wydaje!

Ubezpieczenie obejmuje nasze życie, zdrowie i bezpieczeństwo, a także osoby, które kochamy, nasze domy i mieszkania. Czy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest ubezpieczenie dla logistyki? Jak rozróżnić poszczególne rodzaje ubezpieczeń i dla kogo są one przeznaczone? Przed czym chroni? Przeczytaj cały nasz wpis.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźników

Każda firma logistyczna, która zajmuje się transportem i spedycją towarów, powinna posiadać ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Jest ono uregulowane w ustawie Prawo przewozowe (CMR) oraz w Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów. Firma logistyczna posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w celu ochrony swoich klientów przed szkodami wyrządzonymi przez firmę transportową. Klienci naszej firmy nie są narażeni na takie zdarzenia jak kradzież, zniszczenie czy opóźnienie w dostawie. Są oni chronieni przez ubezpieczenie OC i otrzymują odszkodowanie za wszelkie szkody. Nawet jeśli w wyniku szkody dojdzie do utraty lub pożaru towaru, nie spowoduje to strat finansowych dla klienta. Zdarzają się jednak okoliczności losowe, w których ani przewoźnik, ani klient nie ponoszą odpowiedzialności. W takich przypadkach fundusze odszkodowawcze OCP nie są dostępne. Naszym klientom zalecamy dodatkowe ubezpieczenie CARGO.

Jakie są korzyści z ubezpieczenia CARGO?

Ubezpieczenie CARGO zabezpiecza Cię przed negatywnymi skutkami zdarzeń niezależnych od przewoźnika, takich jak uszkodzenie lub utrata dużych przesyłek w wyniku działania żywiołów. Ubezpieczenie Cargo pozwala odzyskać całą wartość towaru. Właściciel ładunku musi jedynie udowodnić, że szkoda powstała podczas transportu lub w okresie obowiązywania polisy. Odszkodowanie jest szybko wypłacane, a w przypadku wybrania opcji dodatkowej można również uzyskać zwrot kosztów frachtu, opłat celnych i spodziewanego zysku w wysokości 10% wartości towaru.

Dlatego ubezpieczenie w logistyce jest nie mniej ważne niż w innych dziedzinach życia i biznesu.

Artykuł przygotowało centrum logistyczne dmt.waw.pl

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*